Saame tuttavaks! Mehhiko iseseisvuspäeva tähistamine Karulas!

17. September 2021
19.09.2021 kell 14:00
Saame tuttavaks! üritustesari jõuab tagasi Valgamaale. Seekord tähistame üheskoos Mehhiko iseseisvuspäeva!
 
Pühapäeval, 19.septembril, algusega kell 14:00 toimub takobaaris Vanaema Aed Mehhiko iseseisvuspäeva tähistamine.
 
Maitsva Mehhiko söögi valmistab Valgamaal takobaari pidav kokk ja kunstnik Leno Morfin. Menüü hulka kuuluvad sopa de calabaza - Mehhiko-pärane kõrvitsasupp, arroz con pollo - kana riisiga ja põnevad salsad. Õhtu saame lõpetada capirotada nimelise magustoiduga.
 
Pärastlõuna muudab veelgi mõnusamaks kaks aastat Eestis elanud mehhiklasest muusik Roberto Lopez Vazquez, kes esitab kitarri saatel hispaaniakeelseid romantilisi laule.
Külla tulevad ka raamatu “Minu Mehhiko” autor Doris Kristina Raave ja Mehhikos turismisektoris töötanud Johanna Veevo. Ajame nendega juttu, naudime muusikat ja tähistame üheskoos iseseisvuspäeva!
 
Töötoas osalemine ja valmistatavad toidud on osalejatele tasuta. Kuna kohtade arv on piiratud, palume end registreerida silvia@pagulasabi.ee või 53478557 (Silvia Teras).
Tulenevalt COVID-19 leviku suurenemisest, uutest riiklikult sätestatud reeglitest ja soovist anda oma panus viiruse leviku tõkestamisse, palume osalejatel alates 18. eluaastast kohale jõudes ette näidata tõend vaktsineerituse, läbipõdemise, varasemalt tehtud negatiivse testi tulemuse kohta või teostada enda kaasa võetud kiirtest enne sisenemist. Palume suhtuda hoolivalt enda ja teiste tervisesse ning haigusnähtude ilmnemisel koju jääda.
Projekt “Saame tuttavaks” raames korraldab Eesti Pagulasabi koos partneritega üle Eesti kokku 45 ühisüritust - kokku jõuame kahe aasta jooksul igasse maakonda kolmel korral.
Üritus toimub kaastöös sotsiaalse ettevõttega Siin & Sääl. Projekti kaasrahastavad Euroopa Liit Varjupaiga-, Rände- ja integratsioonifondi kaudu ning EV Siseministeerium.