Saame tuttavaks! "Jutte siit ja säält” raamatuesitlus ja kohtumine raamatukangelastega Sillamäel!

11. Oktoober 2021
09.10.2021 kell 13:00
Laupäeval, 9. oktoobril kell 13.00 tutvustame Sillamäe Viru raamatukogus (Viru pst 26 ) vestlusõhtul enda raamatut "Jutte siit ja säält". Õhtu jooksul saame tuttavaks ka osade raamatus lugusid rääkinud inimestega. Suupisteid pakub Süüria kokk Shereen, kes peab Tallinnas enda toidukohta Marhaba.
 
Külla tuleb Brigitta Davidjants, kes kogus kokku ja kirjutas kaante vahele kümne sel sajandil Eestisse jõudnud inimese lood. Külla tulevad veel raamatukangelased, Armeeniast pärit ja praegu Tallinnas elav etnomuusik ja muusikateadlane Margarita, kellel on kaasas ka mõned puupuhkpillid ning Süüriast pärit õed Shorok ja Kamar, kes mõlemad jätkavad praegusel hetkel enda haridusteed juba kõrgkoolis.
 
Raamatust leiab lood Iraanist, Mehhikost, Venemaalt, Armeeniast, Süüriast, Tadžikistanist, Lõuna-Koreast, Nigeeriast ja Dagestanist pärit pagulastelt ja rändetaustaga inimestelt, kes jagavad, mis neid täpselt Eestisse tõi, milline on see paik, kust nad tulevad, ning kelleks nad end peavad.
Tulenevalt COVID-19 leviku suurenemisest, uutest riiklikult sätestatud reeglitest ja soovist anda oma panus viiruse leviku tõkestamisse, palume osalejatel alates 18. eluaastast kohale jõudes ette näidata tõend vaktsineerituse, läbipõdemise, varasemalt tehtud negatiivse testi tulemuse kohta või teostada enda kaasa võetud kiirtest enne sisenemist. Palume suhtuda hoolivalt enda ja teiste tervisesse ning haigusnähtude ilmnemisel koju jääda.
 
Üritus on eesti ja vene keeles, kestab umbes kaks tundi ja on kõikidele tasuta.
Projekti "Saame tuttavaks" raames korraldab Eesti Pagulasabi koos partneritega üle Eesti kokku 45 ühisüritust, kokku jõuame kahe aasta jooksul kolm korda igasse maakonda. Üritus toimub kaastöös sotsiaalse ettevõttega Siin & Sääl ja Metsanurme külakeskus. Projekti kaasrahastavad Euroopa Liit Varjupaiga-, Rände- ja Integratsioonifondi kaudu ning EV Siseministeerium.