Saame tuttavaks! Jaapani toitude õpituba Viljandimaal

26. Juuni 2021
26.06.2021 kell 15:00
Laupäeval, 26. juunil algusega kell 15:00 toimub Viljandimaal Vana-Kariste seltsimajas Jaapani toitude õpituba, kus üheskoos Eestis elavate jaapanlastega saab valmistada jaapani toite! Tegemist on kokkamispärastlõunaga üritustesarjast „Saame tuttavaks!“, mis viib kokku Eestis elavad välismaalased ja Eesti kohalikud inimesed.
 
Vana-Kariste seltsimajas toimuva kokkamispärastlõuna juhendaja on Sachiko Vasser, pikalt Eestis elanud jaapanlanna, kes valdab ladusalt eesti keelt, on töötanud Momo jaapani poes päevamenüü kokana ning juhendanud väga mitmeid jaapani toidu töötubasid nii lastele kui täiskasvanutele. Tema assistentideks õpitoas on Jaapanist Eestisse kolinud abielupaar Masakazu ja Chisato. 
 
Üheskoos valmistame sushit, miso-suppi ja tsukemono-nimelist kõrvalrooga.
 
Üritus koos lõunasöögiga kestab umbes kaks ja pool tundi ja on tasuta. Kuna kohtade arv on piiratud, palume end registreerida urve.mukk@gmail.com või telefonil 56208466 (Urve Mukk). 
 
Projekti "Saame tuttavaks" raames korraldab Eesti Pagulasabi koos partneritega üle Eesti kokku 45 ühisüritust, kokku jõuame kahe aasta jooksul kolm korda igasse maakonda. Üritus toimub kaastöös sotsiaalse ettevõttega Siin & Sääl. Projekti kaasrahastavad Euroopa Liit Varjupaiga-, Rände- ja Integratsioonifondi kaudu ning EV Siseministeerium.