Iraani toitude õpituba

6. Oktoober 2020
11.10.2020 kell 13.00-15.30

Pühapäeval, 11. oktoobril algusega kell 13 toimub Läänemaal, Tuuru karjamõisas Iraani toitude õpituba, kus kõigil osalejatel on võimalik kaasa lüüa Iraani rahvusroogade valmistamisel. Tegemist on kohtumisõhtuga üritustesarjast „Saame tuttavaks!“, mis viib kokku rahvusvahelise kaitse saajad, Eestis elavad välismaalased ja kohalikud inimesed.

Tuuru karjamõisas toimuvale kokkamispärastlõunale tulevad külla Afganistani päritolu, kuid pikalt Iraanis elanud kokad Robabe ja Mohammad Hossein. Üheskoos valmistame riisirooga nimega ghurme sabzi ja salatit. Lõunasöögist valmib ka taimne variant. Lõunasöögilauas pakume lisaks maitsta Iraanist pärit retsepti järgi tehtud kooki.

Kõik üritusel osalejad saavad proovida oma nime pärsia keeles kirjutada.

Tuuru karjamõisa tuleb seekord rääkima ka Tallinna Ülikooli doktorant ja lektor Sandra Peets, kes on spetsialiseerunud Lähis-Ida kirjandusele ja kultuurile. Sandra jagab oma tähelepanekuid Iraanist ning annab ülevaate sealsetest rahvustevahelistest konfliktidest.

Üritus koos lõunasöögiga kestab umbes kaks ja pool tundi ja on tasuta. Kuna kohtade arv on piiratud, palume end registreerida meeli@johannes.ee või telefonil 5132822 (Meeli Lokk).